1 июн. 2009 г.

Дело Соболева закрыто!

Как и было анонсировано, на последнем заседании дисциплинарного комитета ПФЛ дорассматривался вопрос о событиях во время и после матча ФК Полтава - Арсенал Харьков.

Стоит также отметить, что этому вопросу было уделено целых 2 пункта в протоколе о заседании.

Порядок денний

1. Про продовження розгляду справи про некоректну та агресивну поведінку президента ФК «Полтава» Л. Д. Соболєва 16.05.2008 року в матчі 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків.

2. Про порушення громадського порядку та безпеки 16.05.2009 р. на стадіоні «Локомотив» м. Полтава в матчі 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків.

І. Слухали:
Інформацію інспектора II ліги Гуча А.М. «Про продовження розгляду справи про некоректну та агресивну поведінку президента ФК «Полтава» Л. Д. Соболєва 16.05.2008 року в матчі 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків».

На засідання особисто були запрошені президент ФК «Полтава» Л. Д. Соболєв та віце-президент ФК «Арсенал» Харків В. Ю. Кисіль. Але участі у засіданні ДК не приймали. Розгляд справи відбувся за наявними та додатково наданими клубами документальними матеріалами. У засіданні приймали участь: делегат матчу І.Карпенко та арбітр С. Приступа, директор ФК «Полтава» В. Козін.
Згідно із записами у рапортах: арбітра матчу С. Приступи та його асистентів А.Дудчика, А. Папировича, О. Дробітька, під час матчу президент ФК «Полтава» Л.Соболєв ображав нецензурними словами та некоректними звинуваченнями бригаду арбітрів, апелював на їх адресу. По закінченню матчу, зайшов в кімнату арбітрів, де знову продовжував нецензурно висловлюватися на адресу арбітрів та команди гостей.
У заяві від 18.05.2009 року віце-президент ФК «Арсенал» Харків В. Кисіль зазначає, що Л. Соболєв ображав нецензурними словами головного тренера команди М. Трубачова, погрожував йому, а також намагався застосувати фізичну силу. Натомість, за інформацією ФК «Полтава» (лист від 19.05.2009 року) головний тренер команди «Арсенал» Харків М. Трубачов під час перерви між таймами в присутності обох команд, директора ФК «Полтава» В.Козіна, делегата матчу І.Карпенка обізвав президента ФК «Полтава» Л. Соболєва «зеком» та нецензурно висловлювався на його адресу. Це підтвердив в своєму усному поясненні делегат матчу І. Карпенко.

Офіційні особи обох команд – президент ФК «Полтава» Л. Соболєв та головний тренер ФК «Арсенал» Харків М. Трубачов допустили неетичну, некоректну та неспортивну поведінку по відношенню один до одного в присутності інших посадових осіб, футболістів та інших представників команд. 

Проаналізувавши та обговоривши наявні документальні матеріали, заслухавши пояснення делегата матчу І. Карпенка і арбітра С. Приступи, директора ФК «Полтава» В. Козіна, керуючись пунктом 2 статті 25 Статуту Професіональної футбольної ліги, пунктом 2 статей 47, 49, пунктом 4 статті 67 Дисциплінарних правил ФФУ, -
Вирішили:
1. У порядку пунктів 2.4 та 2.5 статті 14, пункту 1.2 статті 24, пункту 4 статті 33 Дисциплінарних правил ФФУ - за некоректну та агресивну поведінку стосовно арбітрів та офіційних представників команди гостей 16.05.2008 року під час та після матчу 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава– «Арсенал» Харків – заборонити президенту Футбольного клубу «Полтава» Леоніду Давидовичу Соболєву протягом 12 місяців знаходитись у роздягальні, тунелі або технічному майданчику та контактувати зі своєю командою до та під час матчу.

2. У порядку пунктів 2 статті 9, пункту 1.3 статті 14, пункту 1.6 статті 21, пункту 1.5 статті 23 Дисциплінарних правил ФФУ та пункту 3 статті 24 Регламенту змагань – за некоректну та агресивну поведінку стосовно арбітрів та офіційних представників команди гостей 16.05.2008 року під час та після матчу 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків президента Футбольного клубу «Полтава» Л. Д. Соболєва – зобов’язати Футбольний клуб «Полтава» перерахувати на р/р Професіональної футбольної ліги обов’язковий грошовий внесок у сумі 25 (двадцять п’ять тисяч) гривень не пізніше 7-ми діб від дати отримання рішення ДК.

3. У порядку пунктів 2.4 та 2.5 статті 14, пункту 1.2 статті 24, пункту 4 статті 33 Дисциплінарних правил ФФУ - за некоректну та неспортивну поведінку стосовно президента клубу ФК «Полтава» 16.05.2008 року під час матчу 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків – заборонити головному тренеру команди «Арсенал» Харків Миколі Івановичу Трубачову знаходитись у роздягальні, тунелі або технічному майданчику та контактувати зі своєю командою до та під час матчу 32-туру першості другої ліги між командами «Арсенал» Харків - «Гірник» Кривий Ріг. 

У відповідності до пункту 2 статті 75 Дисциплінарних правил ФФУ це рішення може бути оскаржене до Контрольно-дисциплінарного комітету ФФУ не пізніше 24 годин з моменту його отримання.

ІІ. Слухали:
Інформацію інспектора II ліги Гуча А.М. «Про порушення громадського порядку та безпеки 16.05.2009 р. на стадіоні «Локомотив» м. Полтава в матчі 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків».
Згідно із записами в рапорті делегата матчу І. Карпенка група вболівальників команди ФК «Арсенал» Харків під час матчу на 45 хвилині підпалили 4(чотири) файєри, вели себе агресивно. Після закінчення матчу при посадці в автобус, вболівальники вчинили сутичку з працівниками міліції та запалили 1 (один) файєр.
Офіційного повідомлення щодо приїзду вболівальників команди гостей не було, про що зазначено в рапорті делегата матчу та в листі ФК «Полтава». Але відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному сайті ФК «Арсенал», поїздка до м.Полтави на зазначений матч заздалегідь організовувалася. У своєму поясненні делегат матчу І. Карпенко підтвердив, що порушення допускали вболівальники команди «Арсенал».
Факти порушень вболівальниками «Правил поведінки глядачів на стадіоні до, під час та після матчу» команди ФК «Арсенал» раніше мали місце, за що ДК до клубу застосовані дисциплінарні санкції.
Обговоривши наявні матеріали, заслухавши пояснення делегата матчу, керуючись пунктом 2 статті 25 Статуту Професіональної футбольної ліги, пунктом 2 статей 47, 49, статтею 72 Дисциплінарних правил ФФУ, - 

Вирішили:
1. У порядку пункту 5 статті 11, пунктів 3 та 5 статті 24, пункту 2 статті 45 Регламенту змагань, пункту 2.11 статті 8, пункту 2 статті 9, статті 11, пункту 1.3 статті 14, пункту 1.34 статті 21 Дисциплінарних правил ФФУ - за порушення громадського порядку вболівальниками команди ФК «Арсенал» Харків на стадіоні «Локомотив» м.Полтава 16.05.2009 р. під час та після матчу 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків, та враховуючи повторність порушення - зобов’язати Футбольний клуб «Арсенал» Харків:

1.1.Перерахувати на р/р Професіональної футбольної ліги обов’язковий грошовий внесок у сумі 1000 (одна тисяча) гривень не пізніше 7-ми діб від дати отримання рішення ДК.
1.2.Додатково провести попереджувально-профілактичну роботу з вболівальниками клубу щодо недопущення в подальшому порушень громадського порядку до, під час та після матчу з врахуванням вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 року № 753, якою встановлено Порядок організації роботи із забезпечення громадського порядку та безпеки під час проведення футбольних матчів.

2. У порядку пункту 1. статті 11 Регламенту змагань, пункту 3 статті 9, пункту 1.3 статті 14, пункту 1.9 статті 21 Дисциплінарних правил ФФУ - за допущені порушення громадського порядку на стадіоні «Локомотив» м. Полтава 16.05.2009 р. під час та після матчу 29-го туру першості серед команд другої ліги між командами «Полтава» Полтава – «Арсенал» Харків» - Футбольний клуб «Полтава» Полтава – попередити. При повторності - до клубу будуть застосовані більш жорсткі санкції, згідно із Дисциплінарними правилами ФФУ.

Что еще можно отметить - так это то что послематчевый инцидент с футболистами не был таки рассмотрен и то что в протокол попал фаер который палился уже через часа пол после окончания игры.

ЗЫ была запалена тема на официальном сайте о выезде...